altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Anneler gününde %50 indirim var ! www.cicekcim.com.tr
Anneler gününde %50 indirim var ! www.cicekcim.com.tr

 

Adana Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Süleyman Oğuz, mevsim itibariyle çiçeklerin fazla masraf istemeden, organik olarak ve bol miktarda üretilmesi nedeniyle maliyetinin de düştüğünü söyledi. Anneler Günü’nde odaya kayıtlı esnafların çiçekleri indirimli satacağını ifade eden Oğuz, “Pazar günü, en az 500 bin dal çiçek satışı hedefliyoruz. Çiçek satışlarında patlama bekliyoruz.” dedi.
 
Başkan Oğuz, çiçekçi esnafı açısından Anneler Günü’nün büyük önem arz ettiğini ve bu özel günlerdeki satışın, normal günlere göre katlamalı olarak gerçekleştiğini belirtti. Oğuz, şunları söyledi: “Bu gün için 300’e yakın kayıtlı esnafımız büyük bir çalışma içerisinde. Annelerimize çiçeklerin en güzellerini hazırlıyoruz. Çiçek sektörü olarak şu günler hem bol, hem şık ve ucuz bitki üretim dönemindeyiz. Ürün ve esnafın çok olması fiyatları da düşürdü. Anneler Günü nedeniyle çiçek fiyatlarımızı indirdik. Sevgililer Günü’nde 10 liraya verdiğimiz gülleri, bu gün 3 – 5 liraya karanfilleri 1 – 1,5 liraya satılacak. Vatandaşlarımız 1 liraya bir karanfil alıp, 5 liraya bir demet çiçek alıp annelerine götürebilir. Annelere verilecek en güzel hediye çiçektir. Çünkü çiçek, güzelliktir, barıştır, kardeşliktir, dostluktur, sevgidir. Annelerimizden bir çiçeği esirgemeyelim.”
 
ÇİÇEK MEZATINDA SATIŞLAR KATLANDI
 
www.cicekcim.com.tr
Flora Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Adana Şube Müdürü Ayhan Satar da çiçek mezat salonunda Anneler Günü nedeniyle yoğun satışlar olduğuna dikkat çekti. Satar, “Çiçekler bize belli üretim yerleri olan Yalova, İzmir, Antalya, Mersin ve Adana’dan geliyor. Bütün çiçekler Ankara merkezimizde toplanır, oradan kamyonlarla 16 büyük ilde bulunan bölgelere koli olarak dağıtılır. Biz de haftada 3 günlük mezatta ortalama 250 – 300 koli gelir. Bu da her mezatta 30 – 35 bin dal çiçek demektir. Ancak, bu hafta çok daha yoğun bir satış var. Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Kahramanmaraş gibi çevre illerden de esnaflar gelerek mezattan demet olarak çiçek alıyor. Burası ihale salonu, burada elde kalan çiçek olmaz. Özel günlerde çiçek çeşitliliği de fazla olur. Bugün bir haftada satacağımız çiçeği bir günde sattık.” diye konuştu.
CİHAN