altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Çiçekçiler Gaziantep`te buluştu...
Çiçekçiler Gaziantep`te buluştu...

 

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen çiçekçiler Gaziantep'te buluştu. 
 
Gaziantep'te faaliyet gösteren özel bir çiçekçide gerçekleştirilen toplantıda konuşan İnterflora Çiçekçiler Derneği Onursal Başkanı Gazi Doğan, internet üzerinden yapılan çiçek satışlarını arttırmak için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Sanal alemde çok yakın zamanda çiçek açacak" dedi. 
 
Merkezi Zürih'te bulunan ve 143 ülkeden üyesi olduğu belirtilen İnterflora Çiçekçiler Derneği'nin 2013 yılında yapılacak kongresinde genel başkanlığa aday olduğunu açıklayan Gazi Doğan, seçim çalışmalarını başlatmak için çok sayıda çiçekçi ile birlikte Gaziantep'e geldi. 
 
Gaziantep'te Gözde Çiçekçilik sahibi Hasan Polat'ı ziyaret eden İnterflora üyeleri, burada Türkiye-de çiçekçiliğinin sorunları ve yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular. 
 
Genel başkanlık görevine tekrar seçilmesi halinde çiçek satışlarının internet üzerinden daha fazla yapılabilmesi için çeşitli çalışmalar yürüteceklerini belirten İnterflora Çiçekçiler Derneği Onursal Başkanı Gazi Doğan Doğan, "İnternet üzerinden satış yaptığımız bir sitemiz mevcut ama, bunu daha da geliştirerek teknolojiyi en verimli şekilde kullanmayı amaçlıyoruz" diye konuştu. 
 
Gözde Çiçekçilik sahibi Hasan Polat ise, çiçekçilik sektöründe gerekli alt yapının oluşturularak İnterflora üyelerine daha uygun fiyatlarla satış yapma imkanın sağlanması gerektiğini vurguladı. 
 
Polat, şöyle devam etti: 
 
"Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında ülkemizde çiçek satışları yok denecek kadar az. Bu nedenle büyük bir sektör olan ve yurt dışına dahi ihracatı gerçekleştiren çiçekçiliğin alt yapısının yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Özellikle girdi rakamlarını azaltacak bir takım projelerin zaman kaybetmeden hayata geçirilmesi gerekiyor. Şunu unutmamak gerek ki, bir ülkedeki çiçek tüketimi o ülkenin refah ve kültür seviyesinin en önemli göstergesidir." 
 
- GAZİANTEP