altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Kötü hava şartları çiçek satışını etkiliyor...
Kötü hava şartları çiçek satışını etkiliyor...

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Süs Bitkileri ve Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Bağdatlıoğlu, kötü hava şartlarının 8 Mart Dünya Kadınlar günü öncesi çiçek satışlarını olumsuz etkilediğini, ancak her şeye rağmen bu yılki çiçek ihracatından 7 milyon dolar girdi beklediklerini bildirdi.

 

Bağdatlıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl Almanya, Ukrayna, Hollanda, İngiltere, Rusya ve Romanya ağırlıklı olmak üzere 25 ülkeden sipariş aldıklarını ifade etti.

Buna karşın, olumsuz hava şartları yüzünden satışlarda geçen yıla oranla düşüş yaşadıklarını belirten Bağdatlıoğlu, şunları kaydetti:        

''Geçen yıl, 50 milyon dal olarak gerçekleşen kesme çiçek ihracatımız bu yıl aynı dönemde 32 milyon dal seviyesinde ancak ulaştı. Satışlardaki bu azalmanın soğuk hava koşullarından olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden, ihracatımız miktar bazında yüzde 35 azalırken, değer bazında da yüzde 15 oranında olumsuz etkilendi. Bütün bunlara rağmen bu dönem çiçek ihracatından, toplam 7 milyon dolar girdi bekliyoruz.''