altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Kesme çiçekten kötü haber var !
Kesme çiçekten kötü haber var !

 

Türkiye'de kesme çiçek üretiminin merkezi Antalya'da mevsim hava sıcaklığının normallerin altında seyretmesi ve don olayı, bu yılki 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü için ihracatçıyı büyük sıkıntıya soktu.

Geçen yıl başta İngiltere olmak üzere Almanya, Rusya ve Ukrayna'ya 30 milyon dal ihracatı bulunan çiçekçilerin, bu yıl Sevgililer Günü'ne yönelik ihracatı 10 milyon dalda kaldı.

Geçen yıl başta İngiltere olmak üzere Almanya, Rusya ve Ukrayna'ya 30 milyon dal ihracatı bulunan çiçekçilerin, bu yıl Sevgililer Günü'ne yönelik ihracatı 10 milyon dalda kaldı. Antalya'dan Avrupa ülkelerine Sevgililer Günü için ihraç edilen çiçek türleri arasında başta karanfil çeşitleri olmak üzere, gerbera, şakayık ve aranjman yeşillikleri bulunuyor.

Çiçek üreticisinin şokta olduğunu belirten Süs Bitkileri ve Mamülleri ihracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, küresel soğumanın etkisi ile yüzde 60'ı bulan verim kaybı yaşandığını açıkladı. Bu Sevgililer Günü'nde birçok ülkede sevgililerin çiçeksiz kalacağını belirten Bağdatlıoğlu, aynı şekilde geçen yıllarda iç pazara da çiçek verebilen Antalyalı ihracatçının bu yıl iç pazara da ürün vermeyeceğini ve bu noktada sıkıntı yaşanacağını kaydetti.

Rekolte düşüklüğünün sektörde şok etkisi yarattığını anlatan Bağdatlıoğlu, iç pazara çiçek veremedikleri için Türkiye'nin de başta gül olmak üzere yurtdışından çiçek ithal etmek durumunda kaldığını söyledi.Kaynak : http://www.internethaber.com/sevgililer-gunu--398747h.htm#ixzz1lL6ANcbS