altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Isıtıcılar açıldı. faturalar kabardı...
Isıtıcılar açıldı. faturalar kabardı...

 

Çiçekçiler, soğuk havalarda dükkanlarındaki çiçeklerin solmaması için ısıtıcılara yüklenince, elektrik faturaları kabarık geldi. 
 
Çiçekçiler, sıfırın altında seyreden hava sıcaklıklarında, çiçeklerin soğuk havadan etkilenmemesi için kimi kesintisiz klima ve ısıtıcı çalıştırıyor, kimi de çiçekleri sarıp sarmalıyor. 
 
Çiçekçi Erdinç Sabırman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çiçeklerin soğuktan çok çabuk etkilenen canlılar olduğunu ve son günlerdeki soğuk havada pek çok çiçeği kurtaramadıklarını söyledi. 
 
Soğukta çiçeklerin donmaması için ısıtıcılara başvurduklarını anlatan Sabırman, şunları kaydetti: 
 
"Çiçeklerin soğuktan etkilenmemesi için dükkan içerisinde soba ve klima yakıyoruz. Klimayı mecburen 24 saat çalıştırıyoruz yinede yeterli olmuyor kömür sobamız var onuda yakıyoruz. Gece dükkana gelip sobayı kontrol ederek ve kömürünü tamamlıyoruz. Yoksa sabah geldiğimizde çiçekleri donmuş halde buluyoruz. Klima da devamlı çalışıyor. Bu ay 800 TL tutarında elektrik faturası geldi. 
 
Dükkan ısısı 17-18 derecenin altında olmamalı yoksa çiçekler zarar görüyor. Soğuk havaların başladığı ilk günlerde bir akşam tedbir almadık sabah geldiğimizde çiçeklerin hepsi buz tutmuştu. Bazı çiçekler daha çok etkileniyor soğuktan onları gazete sararak korumaya çalışıyoruz. Tanesi 50-60 TL olan kroton ve benjamin cinsi çiçekler soğuktan en çok etkilenen çiçeklerdir. Bu kış bize pahalıya patladı. Bazı çiçekleri ise gazete sararak soğuktan koruyoruz." 
 
Bir başka çiçekçi esnafı Gürcan Varserin de, son soğuklarda çiçekleri soldurmamak için, elektriğe bir hayli yüklendiklerini, bunun da faturaya yansıdığını kaydetti. 
 
Kaynak : http://www.sondakika.com/haber-cicekciler-de-soguktan-perisan-3328197/