altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Akdeniz'de Çiçek Ekimine Başlandı
Akdeniz'de Çiçek Ekimine Başlandı

 

Mersin`in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi`nin, kendi fidanlığında ürettiği kışlık mevsimlik çiçeklerin ekimine başladığı bildirildi.
 
Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mevsim koşullarına göre yetiştirdiği bitki ve çiçekleri kentin her mahallesinde bulunan park ve yeşil alanlara ekmeye başladı. Belediyenin Özgürlük Mahallesi`nde 14 bin metrekare alan üzerine kurulu fidanlığında üretilen on binlerce mevsimlik çiçek, Akdeniz Belediyesi`nin park, yeşil alan ve meydanlarının yanı sıra kentteki kavşak ve refüjlere dikiliyor. Kış mevsimi için özel olarak üretilen Çin karanfili, gazanya, balıkağzı, lahana, portakal nergisi, menekşe, şebboy, çuha çiçeği, lisianthus ve bellis türü toplam 120 bin mevsimlik çiçek, belirlenen program çerçevesinde yeşil alanlara ekilecek. Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü`ne bağlı ekipler, ilk etapta İhsaniye Mahallesi Kuyucuoğlu Parkı ve Yenimahalle Hüseyin Okan Merzeci Parkı`nda mevsimlik çiçek ekimine başladılar.
 
Çalışmaları değerlendiren Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, plansız kentleşmenin en olumsuz sonuçlarından birinin yeşil alanı yetersiz şehirler olduğunu söyledi. Akdeniz Belediyesi olarak çevre temizliği, ağaç dikimi gibi kampanyalarla doğa ve çevre konusunda farkındalık yaratmaya çalıştıklarını dile getiren Türk, “Kentlerde yaşayan vatandaşlarımız doğa ve çevreyi sevmeyi biliyor. Biz idarecilerin de bu bilinci yaygınlaştırmak ve kentlerdeki yeşil alan sıkıntısını gidermek için çaba sarf etmesi gerekiyor. Bu amaçla, Akdeniz Belediyesi olarak zaman zaman kampanyalar düzenliyoruz. Çevre ve doğa temalı etkinliklere destek veriyoruz. Doğayı seven insanı da sever. Bu nedenle doğa sevgisi ve çevre bilincinin özellikle çocuklarımıza aşılanması için uğraş veriyoruz” dedi.
 
Akdeniz ilçesinin, yılın her mevsiminde rengarenk çiçeklerle bezeli olması için bütün olanaklarını seferber ettiklerinin de altını çizen Türk, “Fidanlığımız yılın 12 ayı ara vermeden üretim yapıyor. Tohumdan fidana kadar üretimin her aşamasında arkadaşlarımızın alın teri ile Akdeniz dört mevsim yeşil ve rengarenk kalıyor. Üstelik üretimi kendi olanaklarımızla sağladığımız için son derece ekonomik şekilde bitki ve çiçek ihtiyacımızı gideriyoruz” diye konuştu.
 
Kaynak : Nevşehir Medya Haber: http://www.nevsehirmedya.com/akdenizde-cicek-ekimine-baslandi-163476h.htm