altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Anfa?dan Mevsimlik Çiçek Ve Ağaç Satış Merkezi
Anfa?dan Mevsimlik Çiçek Ve Ağaç Satış Merkezi

 

ANFA, Mevsimlik Çiçek ve Ağaç Satış Merkezi'nde satışa sunduğu bitkiler ve uygulamadaki peyzaj katkılarıyla Ankaralıları da çalışmalarına ortak ediyor. Başkentin park, cadde, bulvar ve kavşaklarını süsleyen petunya, horoz ibiği, kadife gibi rengarenk çiçekler ile top akasya, leylak, baston gül gibi çeşit çeşit türdeki ağaçları evlerin bahçelerinde, sitelerin yeşil alanlarında görmek artık daha kolay olacak.

ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk, Altınpark bünyesinde açılan Mevsimlik Çiçek ve Ağaç Satış Merkezi ve Çiçek Hastanesi ile Başkentlilere iki farklı konuda hizmet vermeye başladıklarını açıkladı. Ertürk, "Merkezimizde kendi seralarımızda ürettiğimiz 15’den fazla mevsimlik çiçek, 40 türün üzerinde yapraklı, ibreli, ağaç, ağaçcık, çalı ile bahçe süsleri ve heykel satışı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Çiçek Hastanesi’nde ev bitkilerinin bakımı ve korunmasını da sağlıyoruz." dedi. ANFA’nın, Altınpark başta olmak üzere tüm rekreasyon alanları ile Başkent’in dört bir yanındaki cadde ve kavşaklarda gerçekleştirdiği peyzaj düzenlemelerinin uluslararası alanda ödüllere layık görüldüğünü vurgulayan Ertürk, satış merkeziyle bu başarılı çalışmaları, evinin bahçesini, sitesini, sokağını güzelleştirmek isteyen doğa aşığı vatandaşlarla paylaşacaklarını söyledi. ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk, Ankara’nın en güzel parklarından biri olan Altınpark’ın içinde 1320 metrekarelik geniş bir alanda Mevsimlik Çiçek ve Ağaç Satış Merkezi’nde satışlara başladıklarının müjdesini vererek, farklı çeşitlerde çiçekler, yer örtücüler, ağaçlar ve bahçe süslerinin satışa sunulduğunu, merkezin sabah 09.00 ile 22.00 saatleri arasında açık olduğunu kaydetti.

Satış ofisinin 'kar elde etmek' gibi ticari bir kaygıyla açılmadığının altını çizen Ferhat Ertürk, "Görevli arkadaşlarımız, peyzaj çalışmaları esnasında, birçok vatandaş kendi mekanları için de aynı çiçekleri dikmek istediklerini dile getiriyor ve bunları nereden satın alabileceklerini soruyorlardı. Biz de buradan yola çıkarak, kendi seralarımızda ürettiğimiz çiçeklerimizle diğer ağaç ve bitkilerimizi satışa sunarak, bu konuda yardım talebi olan vatandaşlara yardımcı olacağız." dedi.

BAHÇE VE SİTELERİN DÜZENLEMELERİ ANFA’DAN

Mevsimlik Çiçek ve Ağaç Satış Merkezi’nde alınan her bitkinin toprağından bakımına kadar her konuda alıcının bilgilendirildiğinin altını çizen Ertürk, "Ayrıca 500 lira üzerindeki alışverişlerde ücretsiz eve teslim gerçekleştiriyoruz. 1000 lira üzerindeki bitki alımlarında ise ücretsiz taşımanın yanı sıra uzman kadro ile apartman, villa, site gibi alanların proje ve bitkisel uygulaması da tarafımızdan gerçekleştiriliyor." diye konuştu.

"BİTKİLERİMİZ İÇİN GARANTİ VERİYORUZ"

Mevsimlik Çiçek ve Ağaç Satış Merkezi’nin aslında sosyal bir dayanışma modeliyle kurulduğunu belirten Ertürk, kendi seralarında üretimini gerçekleştirdikleri çiçekler ve satışa sunulan diğer bitkiler için alıcılara garanti verdiklerini de dile getirdi.

"SİZ TATİLDEYKEN BİTKİNİZE BİZ BAKARIZ"

Genel Müdür Ferhat Ertürk, seralarda her türlü iç mekan bitkisinin bakımı ve hastalıkların tedavisi için de Çiçek Hastanesi’nin hizmet vermeye başladığını ifade ederek şu şekilde konuştu:

“Evde bir bir emek ve özveriyle büyütülerek bakılan bitkilerin bakımını da üstlenebilecek. ‘Ben evde olmadığımda tatile gittiğimde bitkilerime kim bakacak?’ kaygısını ortadan kaldırmak için hem bakımları hem de hastalıklarının tedavisi üstlenilecek. Bitkilerin bakımlarını uzman bir kadroyla gerçekleştirmekteyiz. Bu nedenle çiçekleri ve bitkileri yüzünden tatillerini yarım kesen, aklı bitkilerinde kalan Ankaralılara diyoruz ki; siz tatildeyken endişelenmeyin bitkilerinize biz bakarız.”

BAHÇE VE MOBİLYA DEKORASYONU

Mevsimlik Çiçek ve Ağaç Satış Merkezi’nde, bitki satışlarının yanı sıra bahçe süslerinin de satıldığı belirten Ertürk, "Bir bahçe dizaynında bitkilerin dışında gerekli olan bahçe mobilyaları, balkon ve iç mekan saksıları, teras ve bahçe için dekorasyon amaçlı ahşap malzemeler, yapay şelale ve süs havuzları gibi birçok materyalin de satışını yapmaktayız." diye konuştu.

CİHAN