altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Çiçekçilerden Mutlu'ya Teşekkür Ziyareti
Çiçekçilerden Mutlu'ya Teşekkür Ziyareti

İzmir Çiçekçiler Odası'nın destekleriyle, Uluslararası İnterflora Çiçekçileri Derneği ile Flora Çiçek Üretim Kooperatifi'nin öncülüğünde düzenlenen koşuda atletler İzmir'den yola çıkarak milli mücadelenin yoğun yaşandığı şehitlikleri ve illeri ziyaret etmişlerdi. Koşu, 29 Ekim'de Anıtkabir'e çelenk koyulmasıyla noktalanmıştı. İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu'yu makamında ziyaret eden İzmirli çiçekçiler, etkinliklere destek veren Başkan Mutlu'ya teşekkür plaketi verdiler. 29 Ekim'de İzmir'e yakışır bir organizasyonun gerçekleştirildiğini kaydeden İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Ali Osman Öğmen, çiçekçilerin Cumhuriyete olan bağlılıklarını sergilediklerini söyledi. Türkiye'de iç piyasada tüketilen kesme çiçeğin yüzde 55'lik kısmının İzmir'de üretildiğine dikkat çeken Öğmen, "İzmir'den Anıtkabir'e tam 500 bin çiçekle 'köprü' kurduk. Ülke çapında İzmirli çiçekçilerinin sesini duyurduk. Şehitlik ziyaretlerimizde duygulanmamak mümkün değildi. Doğru bir iş yaptığımızı gördük. Birlik Başkanımız Zekeriya Mutlu olmak üzere bize destek veren değerli Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve meslek kuruluşlarının yöneticilerine teşekkür ederiz" dedi.
İzmir'in sektörde önemli yere sahip olduğunu kaydeden İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ise bazı eksiklikler yaşanmasına rağmen organizasyonun hedeflerine ulaştığını belirtti.
İzmir Çiçekçiler Odası'nın da Cumhuriyet Koşusu'na önemli katkılar sağladığını hatırlatan Mutlu, "Sektörde hak ettikleri yere ulaşma çabası içinde olan İzmirli çiçekçiler bu koşu ile Cumhuriyet'e ve Atatürk'e olan bağlılıklarını sergilediler. Çiçekçilik tarım sektörünün önemli bir kolu. Özellikle ihracatta iyi bir gelir kaynağı. Türkiye'de ciddi bir güç olan İzmirli çiçekçiler organizasyonları ile hem kamuoyunun dikkatini sektörün üzerine topladılar hem de Atatürk'e sahip çıkarak önemli bir iş başardılar. İzmir Birliği bundan sonra da çiçekçilik sektörünün sorunlarını gündeme taşıyacak ve çözüm üretecek çalışmalara destek vermeye hazırdır" şeklinde konuştu.
Ziyaretin sonunda Flora Çiçek Üretim Kooperatifi Başkanvekili Arif Yakar, İTO meclis üyesi Ali Osman Öğmen ile Uluslararası İnterflora Çiçekçileri Derneği yöneticileri Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu'ya teşekkür plaketi verdiler.