altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Malatya Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na Hazırlanıyor
Malatya Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na Hazırlanıyor

 

Malatya'da 5. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın hazırlıkları sürüyor. 
 
Malatya Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. (Kültür A.Ş.) Genel Müdürü Murat Nalçacı, düzenlediği basın toplantısında, 2011 yılında yapacakları fuarlarla ilgili gazetecilerle istişare toplantıları yaptıklarını, dün birincisini düzenlediklerini toplantıların bugün de ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi. 
 
Gelecek yıl 4 fuar düzenleyeceklerine dikkati çeken Nalçacı, 7-10 Nisan tarihlerindeki 5. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın hazırlıklarının sürdüğünü dile getirdi. 
 
5-8 Mayıs tarihlerinde İnşaat Yapı Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, 6-10 Temmuz tarihlerinde de Malatya ile özdeşleşmiş Türkiye içinde en büyük fuarlar arasında anılan Genel ve Sanayi Ticaret Fuarı'nı gerçekleştireceklerini aktaran Murat Nalçacı, 1 Ağustos'ta da Dini Yayınlar ve Kitap Fuarı'nın başlayacağını belirtti. 
 
Malatya'nın stratejik açıdan önemine değinen Nalçacı, 'Mişmiş Park Fuar Alanı'nda yapacağımız 5. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine Hayvancılık ve Gıda Fuarı'na geçen yıl il dışından 38 firma katılmıştı. Bu yıl bu fuarımızı tamamen bölgeye hitap edecek şekilde yapıyoruz' dedi. 
 
Fuara komşu ülkelerden de katılım beklediklerini anlatan Nalçacı, aynı fuarın 6'ncısını ise ulusal olarak yapmayı hedeflediklerini kaydetti. 
 
İnşaat Yapı Mobilya Dekorasyon ve Fuarı'na de işaret eden Genel Müdür Nalçacı, Malatya'nın inşaat sektöründe geldiği noktaya değindi. 
 
Nalçacı, 'Malatya'da son dönemde son derece lüks konutlar yapılmaya başlandı. Bunların daha etkin hale getirilmesi konusunda inşallah yapacağımız fuar katkı sunar' dedi. 
 
- FESTİVALE KATILACAK SANATÇILAR ANKETLE BELİRLENDİ- 
 
Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile aynı dönemde gerçekleştirilen bir de festival olduğunu belirten Nalçacı, şunları kaydetti: 
 
'Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı'nın bu yıl 19'uncusu düzenlenecek. Bu fuarımız Türkiye'ye damgasını vurmuş bir fuar. Komşu illerden de katılımlarla coşkulu bir şekilde düzenleyeceğimiz bu fuarın yanı sıra düzenlenecek olan festivalimizde de bazı sanatçıları ağırlayacağız. Bu festivalde hangi sanatçıların yer alıp almayacağı konusunda binin üzerinde vatandaşımızla anket yaptık. O anketin sonucuna göre sanatçılarımızla görüşüp onlarla da anlaşmalarımızı hazırlayacağız.' 
 
Dini Yayınlar ve Kitap Fuarı için Sümerpark alanında yeni bir yer yapılması için Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın talimat verdiğini dile getiren Nalçacı, burasının hazırlanması için çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.