altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Hangi çiçek neyi söylüyor
Hangi çiçek neyi söylüyor

 

Güller içerisinden de tercihler kırmızı gülden yana kullanılıyor. Gülşah Çiçekçilik’in sahibi ve İnterflora Çiçekçileri Derneği onursal başkanı Cafer Akıncı, geçen yılki Sevgililer Günü’nde talebin patlamasından dolayı Kenya’dan bile gül getirdiklerini söylüyor. Akıncı, “Anneler Günü ve Babalar Günü gibi özel günlerde çiçek satışlarında bir artış oluyor. En çok artış yaşanan gün ise Sevgililer Günü. Çünkü bütün dünya satış hedefi olarak önlerine 14 Şubat’ı koymuş.” diyor.
 
 
 
Sevgililer Günü’nün hafta sonuna denk gelmesi ve krizin etkilerinden dolayı geçen seneki gibi yüksek talep olmayacağını düşünen Akıncı, çiçekçi gözüyle şöyle bir değerlendirme yapıyor: “En çok çiçek bu gün satılıyor. Geçtiğimiz yılbaşında gördük ki artık sevgisini yılbaşında çiçek ile ifade etmek isteyenlerin sayısı hızla düşüyor. Çiçek satışlarının yükseldiği ikinci özel gün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bu günde çiçek hediye etme adeti birkaç yıl önce Rusya’da başladı. Türkiye’ye de son 3 senedir böyle bir alışkanlık var. Kadınlar Günü’nde en çok karanfil talep ediliyor. Sevgililer Günü’nde ise en çok kırmızı gül.”
kullanİstanbul Çiçekçiler Odası’nda 6 yıl yönetim kurulu üyeliği yapan Akıncı, tüketicinin kaliteli gülü tercih ettiğini ifade ediyor. Akıncı, “Güzelliğinin yanı sıra vazoda en az 15 gün dayanabilen güller kalitelidir. Yerli gül ambalajlı şekilde 5 TL. Kaliteli gülün fiyatı ise 7 buçuk TL civarında. Geçen yıl Sevgililer Günü’nde yaklaşık bin 500 gülü, verilen adrese ulaştırdık. En zorlandığımız konu; çiçeği, verilen adrese o gün teslim etmek. Yeşilköy’deki merkezimizde birçok kişi çiçeği kendisi götürmek yerine çiçekçi ile göndermeyi tercih ederken Taksim’deki dükkanımıza gelen müşteriler genellikle kendisi alıp götürmeyi tercih ediyor. 40 TL’lik bir alışverişi İstanbul içerisinde verilen adrese ücretsiz ulaştırıyoruz” diyor.